ЕС не е обсъждал ветото на България за Северна Македония 

21 юни 2022 05:43   1 коментар   2835 прочита


 
 
Заседанието в Брюксел на постоянните представители на страните-членки на Европейския съюз завърши без да се обсъжда българска позиция за френското предложение по ветото върху Северна Македония, съобщи БНР. 

Дипломатически източници определят атмосферата като "позитивна" и допълват, че България е информирала какви следващи стъпки ще приеме. 
 

На този етап изобщо не можело да се говори за преговорна рамка 

Френското предложение няма да бъде дискутирано и на насрочения Съвет "Общи въпроси". 

1 коментар
21 Юни 2022 15:37 | Стефанов
Оценка:
5
 (
5
 гласа)

Знаете ли защо включването на българите като държавотворен народ в Конституцията е такъв проблем за македонците? Защото това може да доведе до значително намаляване на самите македонци като държавотворен народ, и току виж - албанците се окажат най-много. И чао Македония. Там им е страха на "бракята"...




Вашият коментар

ВАЖНО! Правила за публикуване на коментар
Име
Коментар